Visszavágó …(regi)

Csupa rossz hír jött délután, ami nem segítette a mentális rákészülést az esti mérkőzésre. Lac térde makacskodik, Carlos és CsÁdi ujjaik nem barátkoztak meg a budaőrsi kőkemény labdákkal… szerencsére így is 7 játékossal álltunk fel és bár a másik oldalon 9 fiatal játékos melegített, titkon reménykedtünk benne, hogy visszavághatunk az NKE-nek a néhány héttel ezelőtti vereségért.

Rob betörései nyitották a mérkőzést (0:4), majd az ellenfél 2 triplája után Miki középtávolijával egyenlítettünk (6:6). Robot nem tudták tartani a palánk környékén és Jasper is bejelentkezett az első pontjaiért (6:10). Egy pici kihagyás és ez elég volt, hogy fél perc alatt ismét utolérjen bennünket az NKE (10:10). Ismét Jasper volt eredményes a palánk alatt és Andris is megkezdte a pontgyártást egy betöréssel (12:14). Az ellenfél 11-ese elkapta a fonalat és már 6 pontnál járt, de szerencsére a negyed végén 4/4 büntetővel (Jasper és Rob) és Mazsi triplájával 5 pontos előnyt szorgoskodott össze a csapat (16:21).

A 2. negyedben beragadtunk… 9 pontot engedtünk az NKE-nek (akik ezzel a vezetést is átvették – 25:21), mire Rob kosarával megszületett az első Martos pont és ami igazán aggasztó volt, hogy erre 7 perc tiszta játékidőt kellett várni. Gondoljunk erre az időszakra pozitívan: 7 perc alatt 9 pontra védekeztük le az ellenfelet. J Rob egész pályás indításából Andris dobott ziccert, amivel utolértük az NKE-t (25:25). Egy középtávoli az ellenféltől, majd egy büntető Robtól és a negyed végét szerencsére mi hoztuk le eredményesebben: Norbi közelijére és Andris középtávolijára csak egy büntető érkezett válaszul, így egy pici előnnyel fordultunk a félidőben (28:30).

A 3. negyedet mi kezdtük erősebben: Norbi kosara után Jasper gyönyörűen kerülte meg az emberét az alapvonalon (labdával!) és dobott ziccert, majd Rob száguldott egészen a gyűrűig (28:36). 8 pontos előny ezen a meccsen már masszívnak számított, de ezzel együtt gyorsan el is tud olvadni. Két kosár az NKE-től, két kosár nálunk, amin Norbi és Andris osztozott (32:40) és a különbség maradt a csapatok között. Egy tripla és egy dupla az ellenfélnél és már csak 3 pont a különbség (37:40), de szerencsére Andris ismét eredményes volt középtávolról és Norbi sem hibázott a büntetővonalról, így 7 pontos előnnyel vártuk az utolsó felvonást (37:44).

A rövid szünetben felrázta az edző az NKE-t és egy érezhetően nekünk rontottak, tudva hogy nincs idejük lassan felőrölni a Martost. Két gyors kosár az NKE-től, egy szép támadólepattanó utáni pöci Jaspertől, majd egy bedobott NKE ziccer után 2 büntetőhöz jutottak, ami szerencsére kimaradt, nem úgy Andris büntetői, amit Miki egy csont nélküli középtávolival fejelt meg (44:50). Jöttek előre rendületlenül, mi pedig fáradtunk… egy középtávoli és 2 büntető náluk, amire Norbi fadeaway gyertya középtávolija volt a válasz és Rob ismét bekígyózott a gyűrűig. Tartottuk a 6 pontos előnyt (50:56). Már csak 3 perc volt hátra, amikor még eggyel nagyobb sebességre kapcsolt a fiatal ellenfél. A betöréseiket nehezen tudtuk megállítani és 2 ziccer illetve egy büntetővel feljöttek egyetlen pontra (55:56). 2 perc volt hátra, amikor időt kértünk. Megbeszéltük, megnyugodtunk. A saját tempónkban, a saját játékunkat fogjuk játszani. Nem megyünk bele a szaladgálásba. Mindkét oldalon megvannak a csapathibák és ha egyetlen apró pontocskával is, de mi vagyunk közelebb a végső boldogsághoz. Rob kétszer is kiharcol faultot, a 4 büntetőből 3 a helyére kerül (55:59). Alig több, mint 1 perc van hátra. Nyomás van az NKE-n, hogy közelebb kerüljenek és az irányítójuk bever egy triplát. Ismét csak egyetlen pont a különbség (58:59), de akkor is nálunk az előny. Robnál a labda, szabálytalankodnak. Ismét 2 büntető és itt már nem remeg a kéz, mindkettő a helyére kerül (58:61). 20 mp van hátra és az NKE jön a támadó térfélről. Nagyon keményen védekezünk, nem jutnak tiszta dobáshoz és a távoli kísérlet után mi küzdünk jobban a lepattanóért. Ismét Robhoz kerül a labda, 7 mp van hátra, amikor ismét a büntetővonalhoz állhat. Most is mindkét büntető a gyűrűben köt ki (58:63). Még egy gyors dobás az ellenféltől, ami célt téveszt. Nálunk a labda és az idő is lejár. 5 pontos győzelem, amiért kőkeményen megdolgozott a 7 hős!

Ki kell emeljem a kiemelkedő büntetőzésünket (16/18 – 89%!!!), Andris, Norbi és Jasper 100%-osan dobott, igaz csak egyszer álltak a vonalhoz 2-2 kísérletre, amit a helyükre küldtek és Rob is 10/12-t dobott, amiből a mérkőzés utolsó 2 percében 7/8 volt. Pedig nem sok pihenőidőt kapott ezen a meccsen. Mindenki sokat tett hozzá ehhez a győzelemhez. Béla lepattanói, Miki legjobb pillanatban dobott középtávolijai és védekezése, Jasper és Norbi a Kínai Nagy Falat megszégyenítően zártak ki mindenkit, aki lepattanóért próbált beszaladgálni. Andris betörései és indulásai mind kellettek ehhez a győzelemhez.

A hét hős Rob(22), Andris(14), Norbi(10), Jasper(10), Miki(4), Mazsi(3/3) és Béla volt. Gratula Mindenkinek!!!