Vendégként a Sportmaxban …(NB2)

Tegnap este a Tehetséges Fiatalok otthonába látogattunk. Az odavágón majd 20 ponttal kaptunk ki. Jól működött az egészpályás letámadásuk, melyet nem kezeltünk kellőképpen. A héten ez volt a harmadik NB2-es meccsünk. Az előző kettőn hat fővel próbáltunk helytállni. Egy csodás győzelem és egy tisztes vereség után immár kilencen vágtunk neki a megmérettetésnek.

Két hazai büntetővel kezdődött a párharc, majd Carlos és Andris dobott ziccert, ami után Geri is bedobott egy hármast (2:7). Jó kezdés. A TF-BP majd egész meccsen letámadott egészpályán. Ezúttal készültünk erre, fegyelmezetten higgadtan hoztuk át a labdát a félpályán. A Martosból többen is elkezdték a pontgyártást. Rob büntetőzött, CsÁdi ziccerezett, majd az üresen talált Jaspert is megtaláltuk a gyűrű közelében. Közben persze mi is kaptunk kosarakat, de az előnyünk egyre nőtt. 15:26

A második negyedben kicsit betömörültünk a védekezést illetően. Ekkor megtapasztalhattuk, hogy a fiatalok azért jó kezűek, négy hármast is elsüllyesztettek. Ám a Martos sem volt rest. Továbbra is szépen játszottunk és mindig megtaláltuk a pontszerzés lehetőségét. Ádám, Andris, Rob, Carlos és Geri is eredményesek voltak. A félidőben 37:51.

A harmadik tíz percben még agilisabban védekeztek egész pályán a hazaiak, de ez nem zavarta meg a Martost. Dupla, dupla, tripla, tripla ott, Geri tripla, Carlos dupla, újabb Geri tripla, Jasper ziccer itt. Viszont ekkor megmutatkoztak a fáradtság első jelei és picit beragadtunk a rotálással is. A TF-BP rést talált a pajzson és a dobott 18 pontjára csak 9 pont volt a válaszunk. 65:70.

A záró játékrészt Carlos büntetőkkel (2/2) kezdtük, melyre egy tripla volt a válasz. Ádám közép távoli, majd hatot kaptunk zsinórban (74:74), Jajjaj!!! Pedig volt 18 pontos előnyünk is, most meg egál. Újabb Csernák dobás, odaát meg két büntető (76:76). Csernák tripla, kapott dupla. Nagy a nyomás mindkét csapaton. Cziki ziccer, majd újabb hazai büntetők (2/2) és utána ismét a hazaiak szereznek két pontot (82:81). Carlos fokozza a hangulatot egy újabb hármassal, de erre is válaszolnak egy kettessel (84:84). Lackó szerez egy újabb kétpontost, majd az ellen állhat a vonalra (2/1). Most Gerit faultolják (2/1), de nincs megállás és az ellenfél is dobhat két büntetőt (2/2). Megint egyenlő (87:87). Már az utolsó percben járunk, fárad a Martos és már nem is higgadt annyira. Rob tör a gyűrűre, majd észreveszi a belopakodó Andrist, aki csodás ziccert dob. Az ellenfél kihagyja a dobást. Nehezen tudjuk felvinni a labdát és majdnem eladjuk, de szerencsére az ellen visszalép a saját térfelére és ismét mi támadhatunk. Kb 12 másodperc van vissza. 2 pont az előny, mi dobjuk be oldalról. Ám ekkor megszerzi egy fiatal a bejátszott labdát és szalad a gyűrűnk felé, Rob pedig utána. Test a test ellen ütközik a levegőben, nem volt ütés vagy lökés, de a fiatal megbillen, kihagyja a ziccert és megszólal a síp. Sportszerűtlen hiba!!! Micsoda??? Sportszerűtlen hiba! Jézus Mária!!! Utólag visszanézve a felvételt, ez is a sok-sok játékvezetői hiba egyike volt, talán legnagyobb. Dehát ők is csak emberek, ugyanúgy hibázhatnak, mint bárki más és úgy tűnt, nekik ma igen gyenge napjuk volt. Szóval két hazai büntető következik (2/1). Majd gyorsan Rob kezébe kerül a labda, aki cikázva menekül az őt szabálytalankodni vágyók elöl. Végül utolérik. Ő is a vonalra áll egy másodperccel a vége előtt. Az elsőt elsüllyeszti, majd a másodikat feldobja az égbe. Az Ádám kezében landol és véget ér a meccs.

Mai csapatunk: Geri(19/9), Carlos(17/6), Ádám(13/3), Rob(11/3), Andris(10), Lackó(8/6), Jasper(8), Cziki(2) és Mazsi volt, Gyuri irányításával.