Dunaharasztin, vendégként …(regi)

BÚÉK!!!

10 fővel érkeztünk Dunaharasztiba, ahol egy vadonatúj (na jó, 2 éves) sportcsarnokban játszottunk. Bár az első kosarat átengedtük az ellenfélnek egy gyors indításból, ezt követően sorozatban 14 Martos pont került a jegyzőkönyvbe. A pályán levő ötösből négyen is feliratkoztak a pontszerzők közé: Geri és CsÁdi középtávolról, Andris ziccerből volt eredményes, Carlos pedig a büntetővonalról szerezte meg első pontjait, Martos mezben (2:14). Szépen hajtott mindenki a pályán és bár kemény ütközéseket kaptunk folyamatosan, a mi védőfalunk hatékonyabb volt, a másik oldalon pedig pontosabban céloztunk. Az utolsó 3 percben azért megrázta magát a DMTK és összeszorgoskodtak 9 pontot a negyed végére (9:17).

A második negyedben majdnem felváltva este a kosarak, fej-fej mellett haladtunk, megőrizve a megszerzett előnyt. Carlos, Geri és TZs is bejelentkezett a triplavonalon túlról (20:36), jelezve, hogy ebben a műfajban is otthonosan mozgunk, CsÁdit pedig egyszerűen nem tudták tartani. Emberről, fordulásból, palánkról érkeztek a középtávoli dobásai. Mi megszoktuk, a DMTK most ismerkedett ezekkel a dobásokkal. Szépen duzzadt az előnyünk, a félidőre egy picit rápakoltunk és bár kaptunk 21 pontot ebben a negyedben, 10 pontos előnnyel fordultunk.

A harmadik negyedben Carlos elővette a távcsöves puskáját és 4 triplával kínálta meg az ellenfél gyűrűjét. Az irányítók szépen törtek be és miután megbontották a védelmet, könnyen találták üresen a légiósunkat a triplavonalon kívül, aki könyörtelenül verte be egymás után a hármasokat. Andris kőkemény ütközés utáni balziccerrel, Geri egy gyors középtávolival majd egy triplával, TZs egy hónalj alatti pincérrel egészítette ki a pontjainkat és a negyed végére már 20 pont feletti volt a különbség (38:62).

Az utolsó negyedben átálltak zónára, amiről ugyan gyorsan kiderült, hogy vagy Carlos dobja át vagy CsÁdi a körtéből fordult rá a gyűrűre. Szétesett az ellenfél, a végén még Andris dobott 1, majd Cziki még 2 ziccert, így állt be a masszív 32 pontos különbség (47:79).

Összességében minden negyedet hoztunk és 3(!!!) negyedben 10 pont alatt tartottuk az ellenfelet, ráadásul a saját pályájukon!

Megérdemelten nyert ma a Martos és nem csak azért, mert jobban játszottunk, jobban akartuk a győzelmet.

Sok személyink volt, de senki nem pontozódott ki és mindezt úgy, hogy a védekezésünk kemény maradt egész mérkőzésen. Jasper, TZs, CsÁdi és Cziki masszív falat képeztek a gyűrű alatt és rendesen állták az ütközéseket, amiből nem kevés jutott nekik ma este.

Gratula a mai győzelemhez! Megérdemelt eredmény egy férfias küzdelem után! A mai csapat Carlos (22/18), CsÁdi (15), Geri (14/6), Andris (12), TZs (9/3), Cziki (5), Lac (2), Jasper, Miki és Mazsi voltak.