Nagyot szólt a hatlövetű …(NB2)

Tegnap este Csömörre látogatott a Martos. Nem voltak biztató előjelek, ugyanis a nap folyamán egyre-másra jöttek a hírek a távollétekről. Így Gyuri és hat játékos állt tettre készen a KKS otthonában. Nyolc napja játszottunk velük a Camugo-ban, ahová ők is hatan érkeztek. Az is jó meccs volt. Amíg el nem fáradtak (kb a harmadik negyed végéig), kiegyenlített küzdelem volt. Aztán a végén megszereztük a győzelmet. Most viszont mi érkeztünk hatan. Rövid bemelegítés,  majd elkezdődött.

Az első negyedben nagy irammal kezdtünk. Határozott betörésekkel, gyors kontrákkal igyekeztünk szétzilálni a hazaiakat. Andris és Lackó hajthatatlanul törtek a gyűrűre, mely meglepte a KKS-t. Védekezésünk is kemény volt, folyamatosan szorítottuk ki őket a körtéből, külső dobásokra kényszerítve ezzel a sárga mezeseket (4:12). Miután megvolt a jó kezdés, nem engedtünk a sebességből. Nem álltunk le. Ekkor az ellen elkezdett betalálni kintről. Két középtávoli, két tripla, de ezek nem zavarták meg a Martost. Rendre kosárral válaszoltunk mi is, 16:26.

A második etapban Csernák úr talált be először. Erre egy hármas volt a válasz. Továbbra is sikerült kint tartani vendéglátóinkat, míg mi a meccs ezen szakaszában rendre megtaláltuk a magas embereinket a palánk alatt. Fej-fej mellett haladt a két csapat, aztán Ádám megmutatta, hogy mi is eredményesek vagyunk kintről. Két duplát süllyesztett el, melyekre nem érkezett válasz, majd TZs is szerzett zsinórban négy pontot. Ezt követően kaptunk két hármast, de nem aggódtunk, nem nekünk kellett szaladni az eredmény után. Ezután újfent mi támadtunk fegyelmezettebben. Ádám dupla, Lackó két büntető, Ádám dupla, Lackó ziccer, Jasper két büntető, melyekre összesen három pont volt a válasz. 35:52.

A félidőt követően az ellenfél felszabadultabban játszott. Nagy volt a különbség, nem volt nyomás, felbátorodtak. Ismét fej-fej mellett haladt a két gárda. Nálunk megint Andris támadta agresszívan a gyűrűt. Két ziccere után Jasper büntető, megint az Andris, majd Ádám dupla, Ádám tripla. Ekkor megrogyott a KKS, mi pedig nem pihentünk. TZs dupla, Andris büntető, Lackó hármas, Cziki dupla, K.O. 47:72.

Tisztelet a hazaiaknak, hogy nem álltak le. Próbálták a legtöbbet kihozni a helyzetből, míg a Martos kezdett elfáradni. A negyedik negyedben már mindkét csapat zónát védekezett. A KKS egyre közelebb lopakodott, de Ádám duplával, majd triplával válaszolt, 58:77. A végére aztán már egyre jobban mutatkoztak a fáradtság jelei. Eladtunk pár labdát, de nagy volt előnyünk, így nem lett baj. Ekkor már könnyebben találtak pontokat a vendéglátók, míg mi a támadásban pihentünk. A mérkőzés ezen szakaszában sok passzos játékkal, kihasználva a támadó időt, de azért annak lejárta előtt rendre megtaláltuk Czikit a palánk alatt. Így szereztük az utolsó három kosarunkat, mielőtt győztesen elhagytuk a parkettet.

Szép munka volt! Külön gratula Andrisnak(22), CsÁdinak(22/6) és Lackónak(20/3), hogy csere nélkül, ilyen szinten játszották végig a negyven perces játékidőt. Valamint szintén kiemelném a magas embereinket Japert(6), TZs-t(6) és Czikit(9) akik szintén nagyot küzdöttek. Hasznosan segítették a támadásokat és mint egy betonfalat emelve a festékben, kőkeményen védekeztek.