Hétfő este a Práter utcában

A tavalyi idegenbeli vereség után volt törleszteni valónk a Práter u-ban. Nehezen állt össze a csapat, de végül 8 fővel melegítettünk.

Bigi kosara nyitotta a találkozót, amire 2 gyors QPAC kosár érkezett (4:2). A palánk alatt Bigi és Pubi tarthatatlan volt, hiába próbálkozott az ellenfél 2 masszív benti játékosa. Tömegben erősebbek voltak, de technikailag és sebességben nem tudták felvenni a versenyt a Martos magas embereivel, akik az első 10 pontunkat jegyezték. Ehhez Miki tette hozzá egy triplát, Bigi kiosztása után, amivel szép lassan elkezdtünk ellépni a hazai csapattól (6:13). Messze volt még a meccs vége és tudtuk, hogy nem adják fel ilyen könnyen. Két középtávolival vissza is jöttek egyetlen kosárnyira (10:13). Bálint egy lefordulásból a büntető tetejéről verte meg a támadóidőt, Cziki pedig a beállás utáni első labdaérintésből hintett egy középtávolit az alapvonalról (10:17). Egy 2+1 a másik oldalon, majd Bigi ellen szabálytalankodtak. Az utolsó percben Zimo is beköszönt a jobb oldalról, így 5 pontos előnnyel mehettünk a második etapra (15:20). Ki kell emeljem, hogy a 8 játékosból 7 pályára került az első negyedben és közülük hatan pontot is szereztek ebben a 10 percben. Igazi csapatmunka volt mind támadásban, mind védekezésben.

Zimo ott folytatta, ahol abbahagyta, majd Miki volt megint eredményes, de közben a QPAC is szorgosan gyűjtögette a pontjait (21:25), sőt egy Martos rövidzárlat után a vezetést is átvették (27:25). Pubi továbbra is tarthatatlan volt, amikor hozzá került a labda – bár ez igaz minden magas emberünkre – a festéken belül, mindig kosárral végződött a támadásunk. Pubi egyenlített, viszont a hazai csapat megint talált egy hármast, így újra, orrhossznyi előnyhöz jutottak (30:27). Pubi és Bigi továbbra is hatalmas nyomást jelentett a gyűrű közelében és az ő 6 pontjukhoz, még Bálint is hozzátett egy duplát, így a félidőre visszaépítettük és őriztük az 5 pontos előnyünket (30:35).

A nagy szünetben fókuszáltan dobott Mindenki, aminek meg is lett az eredménye. Repülőrajtot vett a csapat és Bigi duplája után Bálint ziccerezett (aminél szabálytalankodtak is vele szemben, de néma maradt a síp), így a következő indításnál biztonsági döntésként nem szaladt be a gyűrűig, inkább egy triplát süllyesztett el, amivel a mérkőzésen először 10 pont feletti előnyre tettünk szert (30:42). A QPAC továbbra is férfiasan küzdött, felváltva estek a kosarak, de ezen az estén nem tudtak mit kezdeni azzal, hogy a Martosban mindig volt valaki, aki néhány percre vezérként a hátára vette a csapatot. Ebben az időszakban Bigivel és Bálinttal nem tudtak mit kezdeni. Bigi két duplája után Bálint ismét távolról volt eredményes és szép lassan duzzadt az előnyünk (35:51). Bálint megint ziccerig jutott, majd FNÁdi is bejelentkezett a gólpasszok után (37:55). Már-már szokásosan Zimo alapvonali csont nélküli középtávolija zárta a negyedet, amivel immár 17 pontnyi különbség volt a csapatok között (41:58).

Miki triplája nyitotta az utolsó felvonást, jelezve, hogy nem ülünk rá az eredményre (elvégre hétfő amúgy is edzés nap), nem terveztünk lassítani a tempón, így már 20 ponttal vezettünk (41:61). A hazai csapat még berobbantotta a tartalék rakétákat és egy utolsó rohamra indultak. 6 pontot szereztek zsinórban (47:61), de ezzel minden puskaporukat ellőtték, míg nálunk csak most húzta fel a Superman jelmezt a csodafegyver. Bálint és Bigi pontjai mellett egyre sűrűbben került a 8—as mezszám a jegyzőkönyvbe és (most már nem Come Back) Tom mind a 10 pontját az utolsó negyedre tartogatta (addig „csak” a betonfal védekezés, 8-10 lepattanó és 4-5 gólpassz került a neve mellé). 4 perc alatt 15-0-s futással majdnem 30 pontosra nőtt az előnyünk (47:76), így az utolsó 2 perc már csak jutalomjáték volt, amire Bigi triplája tette fel a koronát, így végül 30 pont feletti győzelemmel állhatott (fekhetett) neki a csapat a kondinak, mert hétfő lévén természetesen ez sem maradt ki.

A mai Martos Bigi (20/3), Bálint (17/6), Pubi (12), Miki (10/6), Tom (10), Zimo (6), Cziki (5) és FNÁdi (3) voltak. Gratula Mindenkinek! A vasárnapihoz hasonlóan ez is kemény munka volt, aminek értékes győzelem lett a jutalma.

A sérülteknek, betegeknek gyors jobbulást! Hosszú még a szezon, Mindenkinek jut még szerep!