Nagyobb volt a különbség …(regi)

A visszatérőknek hála, hétfőn és szerdán is 12 játékossal melegítettünk. A másik oldalon a Budafok 20 év alatti csapata készült a meccsre, köztük 2 játékossal, akiket ismertünk az nb2-es meccsről.

Katona Ádi nyitotta a mérkőzést egy közelivel, amit Laci ismételt meg, majd Pubi is bejelentkezett a gyűrű alatt. Az ellenfél gondolkozás – és szerencsére siker – nélkül próbálkozott a triplákkal. Nem úgy a fehér mezesek. Először Lac, majd Pubi is eredményes volt a triplavonalon túlról, amihez Geri is hozzátett egy 3 pontot érő kosarat. A távoli dobásaink közé Andris szúrt be néhány ziccert. Masszívan mentünk előre és bár kemény küzdelem folyt minden labdáért, ezen az estén eredményesebben támadtunk. 8 perc után már 18 pontos előnyt mutatott a tábla (26:8), de az utolsó 2 percre leengedtünk és egy 7-0-s rohanással visszajött a meccsbe a Budafok (26:15).

A második negyedben Pubi továbbra is erőteljesen ment befelé. Amikor az ellenfél extrém magas játékosa nem volt pályán, jól használtuk ki a közeli helyzeteinket. Jasper még mellette is visszaszedett egy támadólepattanót és a gyűrű alatt visszapörgetve kosarat is szerzett belőle. A negyed végén Carlos is pályára lépett és bár hétfőn megsérült a mutatóujja, ráadásul a dobókezén, ez nem zavarta, hogy egy duplát majd 2 triplát is a helyére küldjön mindössze 2 perc alatt. Az első félidőben dobott 47 pont kifejezetten erős támadójátékot igazolt és visszaállt a biztosnak tűnő 17 pontos különbség (47:30).

A nagyszünetben összekapta magát a Budafok és Carlos immár harmadik triplája volt az első 6 percben az egyetlen kosarunk, miközben az ellenfél sok pici pontocskával olvasztotta a különbséget, ami így alig 6 pontra csökkent (50:44). Katona Ádi és Miki középtávolijára érkezett egy kosár a másik oldalon, de Andris és Lac ziccereivel újra 14 ponttal mentünk (60:46). Az ellenfél 17-ese egymás után értékesített 2 triplát, amire nálunk TZs közelije volt a válasz, ráadásul szabálytalankodtak is Vele szemben és a büntető is a helyére került. Egyébként ezen a meccsen jól dobtuk a büntetőket (14/11 – 79%), Tzs, Geri és Pubi is 100%-os volt a büntetővonalról. A negyed végén 12 pontos előnnyel vártuk az utolsó rohamot (63:52).

A záró negyed Lac hármasával indult és Pubi is beerőszakolt 2 duplát (71:54), de ismét egy rövidzárlat és 7 pontot engedtünk zsinórban a Budafoknak, de még így is két számjegyű volt a különbség (71:61). Geri betörése kosarat ért, de az ellenfél is hozott egy kettest és egy triplát. Utóbbira Carlos válaszolt a sarokból, így nem változott a távolság a csapatok között (76:66). A mérkőzés végére a Budafok nehezen viselte a vereséget és felpaprikázott kedélyek mellett a játékvezetők kiosztottak néhány technikait. Egy tripla még behullott az egyben szemtelenül fiatal és fiatal szemtelen Budafoknak, amivel az utolsó percben feljöttek 5 pontra, viszont a büntetőket mi dobtuk jobban és így állt be a 8 pontos végeredmény (80:72). A különbség ennél nagyobb volt, az győzelem véleményem szerint nem forgott veszélyben, ezzel együtt lehetett volna egyszerűbb a végjáték.

Kifejezetten pozitív, hogy időként kifejezetten szép és kreatív volt a támadójátékunk, aminek az eredménye automatikusan hatékonyabb pontszerzés lett. Emellett a büntetőkben is sokat javultunk.