SzPA ellen, másodszor a héten …(NB2)

Ezen a héten második alkalommal találkozhattunk a Szent Pál Akadémia csapatával. Hétfőn a regionális bajnokságban, tegnap pedig a NB2-es sorozatban játszhattunk egymás ellen.

Még mindig sok a hiányzó, de azért akad jó hír is. Visszatérhetett Andris, újra szolgálatra jelentkezett Jasper és majd egy év után Rob is Martos mezbe bújt. Ebben az évben első alkalommal melegített legalább tíz játékos a mi oldalunkon. Izgatottan vártuk a megmérettetést. Továbbá ez volt az első alkalom, hogy ebben a bajnokságban pályára léptünk Chippy távozása óta. A bemelegítésnél valamennyi mezre felkerült a fekete szalag, mellyel rá emlékezünk.

A játék nagy irammal kezdődött. Carlos ziccerrel és büntetővel, Lackó triplával köszöntötte a hazaikat, míg ők is megszerezték első pontjaikat. Ezt követően CsÁdi volt kétszer sikeres, majd újfent spanyol légiósunk volt eredményes. Mindkét oldalon kemény védekezés volt jellemző, de támadásban mi jobban éltünk a helyzeteinkkel. Jaspert Tomi, Andrist Rob váltotta a negyedik percben. Zakatolt a Martos henger. Továbbra sem engedtünk könnyű kosarakat a házigazdáknak, viszont nálunk beköszöntek a padról érkezők is (12:30)

A második negyed Andris kosarával kezdődött. Ekkor már pályán volt Cziki és Miki is és szépen növeltük az előnyünket (19:37). Az ötödik perctől azonban fogást talált az ellen és rendre kosár nélkül fejeztük be a támadásainkat. Az SzPA kihasználta a megingást és egy 8:0-ás sorozattal közelebb jöttek. Ezt követően Carlos és Rob voltak eredményesek, főként büntetőkkel (31:43).

A harmadik etap ismét Andris kosaraival kezdődött. Ebben a negyedben Cziki és Jasper is feliratkozott a pontszerzők közé. Mindkét oldalon nagy küzdés volt. Hol elmentünk, hol felzárkozott a hazai csapat, de végén két ponttal növelhettük a vezetésünket.

A záró játékrészben újfent nagy irammal kezdtek a fehér mezesek, mellyel sokáig nem tudtuk felvenni a versenyt. A 37. percre négy pontra olvadt az előnyünk, de aztán megdobbant az a bizonyos szív és Carlos, Rob, valamint Csádi pontjaival bebiztosítottuk a győzelmünket egy igen küzdelmes véghajrában.

Jó meccs volt!

Mindenki nagyot játszott, jól teljesített, de mégis … külön kiemelem Ádámot, aki egy általa kevésbé kedvelt poszton játszott szinte végig ezen a meccsen. Ennek ellenére 28 ponttal és 21 lepattanóval zárt. Szép munka! A mai Martos CsÁdi(28/3), Carlos (17/9), Rob(12/3), Lackó(9/9), Andris (8), Tomi(5), Cziki(2), Jasper(2), Miki és Mazsi voltak.