Idegenben csúszkálva …(NB2)

Szombaton a Kiss Lenke KA vendége volt a csapat.

Már a bemelegítésnél érezhető volt, hogy nagy a baj. A teremben közel 100%-os páratartalom mellett, csúszott a parkett, mint a jég. A hazaiak és a játékvezetők sem álltak a helyzet magaslatán, így ilyen körülmények között kezdtünk neki a párharcnak.

Az első negyed legnagyobb kihívása az volt, hogy ne sérüljön meg senki. Ez csak részben sikerült. Mindenki legalább egyszer, sokan többször is csúnyán elestek a sikamlós pályán. Így inkább bohózat volt ez mint sportesemény. Senki nem mert egy gyorsat gondolni sem. Egy-egy kosár esett itt-ott (10:8).

A második tíz percben kezdtük elfogadni a körülményeket és a jó védekezésnek hála nyugodtabban támadhattunk (19:23).

A félidőre felszáradt a pálya. Ezt a hazaiak hamarabb elhitték és nagyobb sebességre is kapcsoltak. A Martos itt még kivárt és kicsit óvatosabban mozgott a tánctéren (36:36).

Az utolsó etapban végre elkezdődhetett a játék. Itt azért hamar megmutatkozott a két gárda közötti különbség, mely helyretette a kezdeti nehézségeket.

A mai Martos CsÁdi(12), TZs(11), Ákos(11), Lackó(8/6), Tomi(4), Andris(4), Gáspár(4), Pisti(2) és Cziki(2) voltak.