QPAC …(regi)

Tegnap este a szintén Camugoban edző QPAC fiatal csapata ellen léptünk pályára. A feldobást követően még kellett néhány perc, amíg megérkeztünk a meccsbe, amit az ellenfél szigorúan kihasznált és 100%-os dobóteljesítménnyel 2 perc alatt bepakolt 2 duplát és 2 triplát (0:10). Időkérés következett, hogy egyeztessük óráinkat. Innen már fej-fej mellett ment tovább a negyed. 3 kosarat is szereztünk zsinórban. CsÁdi középtávolija csont nélkül hullott be, Andris a palánk alatt volt eredményes és Geri is betalált középtávolról (6:10), amit sajnos 6 QPAC pont követett (6:16), így ismét 10 pont volt a különbség. CsÁdi ismét középtávolról talált be, majd 2 büntetőt is a helyére küldött. A kettő között az ellenfél is talált egy kosarat, de közelebb kerültünk hozzájuk (9:18). A 9. percben Franky jó ütemben szállt be és egy triplával jelezte, hogy a labdaéhség és az izommemória nem múlik. A negyedet Lac zárta egy 8 méteres triplával és így 3 pontra jöttünk fel az első etap végére (16:19).

Lac ott folytatta, ahol abbahagyta és 1 percen belül 2 újabb hármast süllyesztett el, ha már belőtte magát ebből a távolságból, az elsőhöz hasonlóan 8 méterről. Az elsővel kiegyenlítettünk, a második már a mérkőzés során az első vezetést is jelentette (22:19). Katona Ádi is feliratkozott a pontgyűjtésre és a kőkemény lepattanózás mellett a támadó térfélen is letette a névjegyét. Az ellenfelet fiatal irányítója vitte a hátán. Értékesített büntetőt és egy középtávolit is, de a negyed közepén a Martos hengert nem lehetett megállítani. Geri ziccer, CsÁdi középtávoli, majd Katona Ádit csak szabálytalanság árán tudták lebeszélni a kosárszerzésről, nem túl eredményesen, mert mindkét büntetőt bedobta. Ismét Geri érkezett és futotta le ellenfelét, aki még szabálytalanság árán sem tudta megakadályozni, hogy ziccert dobjon, viszont kapott egy bónuszt a büntetővonalról, ami szintén a helyére került és immár 9 pont volt a különbség a két csapat között (33:24). Az utolsó 2 percben megrázta magát a QPAC és 6 pontot szereztek zsinórban (33:30), amire 6 Martos pont érkezett válaszul, így a nagyszünetre maradt a 9 pontos előnyünk (41:32).

Bár megbeszéltük a szünetben, hogy készüljünk rá, hogy nekünk fognak rontani, ennek az ellenszere megmaradt elvi síkon. A QPAC 8-0-val indított és ismét feljöttek egyetlen pontra (41:40). Miki a legjobbkor vette magához a kezdeményezést és két középtávolival 5 pontra növelte az előnyünket (45:40). Két kosár az ellenfél irányítójától és megint 1 pontra olvadt az előny (45:44). CsÁdi volt eredményes jobb oldalról, majd Geri tripla kísérleténél egy „nagyon rossz” felkiáltással jelezte, hogy menni kéne a lepattanóért. Felesleges volt az aggodalom, mert a hazai palánk segített és az ablakos hármas behullott a gyűrűbe. Kihagyott büntetők mindkét oldalon mutatták, hogy fáradnak a csapatok. Ennek ellenére a QPAC kijött félpályás letámadó zónára, amit Lac irányítása alatt könnyű kosarakra váltottunk. Katona Ádi és Ciki is a helyére küldött 1-1 kétpontost és 6 pontos vezetéssel vártuk a záró negyedet (54:48).

Geri duplájával és Ciki palánk alatti kőkemény kosarával indult az utolsó felvonás. Gerit hárompontos kísérlet közben faultolták, amit 3 bedobott büntetővel köszönt meg (61:52). Szép lassan őröltük fel az ellenfelet és apró pontocskákkal nőtt a különbség, a 6. percben már kétszámjegyű volt az előnyünk (67:56). Derekasan és az utolsó pillanatig küzdött a QPAC, de az utolsó percben még Lac, Katona Ádi és CsÁdi is betalált így végül 12 ponttal, megérdemelten nyertünk. A mai győztes csapat Geri(17/3), CsÁdi(14), Lac(13/9), KÁdi(8), Andris(8), Cziki(6), Frakny(5/3), Miki(4) és Mazsi voltak.