… és a dudaszó pillanatában dobott kosár eldöntötte. (regi)

Tegnap este az újpestiek voltak az ellenfeleink.

Jól kezdtük a mérkőzést. Geri és Pubi hatékonyan támadták a gyűrűt kintről – bentről. 4 perc elteltével talált be először az első negyedben borzalmasan dobó Újpest. Viszont a dobókedvük nem csökkent az eredménytelenséggel és az első etapban elért 13 pontjukban 3 tripla szerepelt. A negyed végét Lac tolta meg, egy sarokból eleresztett tripla után, egy palánk alatti lefordulást követően volt eredményes. Az 5 pontos előny bíztató volt (18:13).

A második negyedre Jasper jól szállt be, egy szép elzárás-leválás után magabiztos ziccert dobott jobbról. Ebben a negyedben rajta kívül csak Geri, TZs és Pubi szerzett pontot és az egész félidőt nézve Lac iratkozott fel erre a listára. 7 perc elteltével a mérkőzés legnagyobb különbségét, 10 pontos előnyt hoztunk össze, viszont néhány labdaeladásból könnyű ziccereket dobtak a vendégek és felére olvadt az előnyünk. Az utolsó percben az ellenfél 14-es játékosa 2 triplát is elsüllyesztett, a másodikat a lefújás pillanatában és ezzel a mérkőzés folyamán először át is vették a vezetést (34:35).

A második félidő Pubi ziccerével indult, majd a másik oldalon büntetőből egyenlített az Újpest. Cziki és Ádi hoztak pontokat és lélegzetvételnyi előnyhöz jutottunk (42:38). Felváltva estek a kosarak a két oldalon, Lac második triplájával ismét 5 pont volt a különbség, de rögtön kaptunk egy hármast majd egy duplát és újra kiegyenlített az ellenfél (47:47). Újabb eladott labdáinkból rendre leindítottak és vezettek is 2 ponttal (49:51), de mindig visszajöttük. Sőt Geri és Pubi büntetőivel a vezetést is átvettük, de a negyed vége megint az Újpestnek kedvezett és így egyenlő állással vártuk az utolsó negyedet (55:55).

Czikinek befújták a negyedik személyit, ami inspirálólag hatott és magára vállalta a csapat első 6 pontját. Bendi is feliratkozott a pontszerzők listájára egy betöréssel és 3 perc után 6 pontos előnyre tettünk szert (63:57). Sajnos az eladott labdák nem szűntek és ezeket könyörtelenül kihasználta az Újpest. Továbbra sem dobtak nagyon jól, viszont a támadólepattanókért agresszíven mentek és volt, hogy 4x is vissza tudták szerezni a labdát. 1 pontra jöttek fel (63:62), de Geri megállíthatatlanul tört be és magasan ívelve palánkról dobott egy nehéz ziccert, sőt szabálytalankodtak is vele szemben. Szerencsére érkeztek a pontok Áditól is és 4 perccel a vége előtt tartottuk a 6 pontos előnyünket (73:67). Kijöttek egész pályás letámadásra. A fiatal ellenfél jobban bírta tüdővel, nálunk már a fáradtság jelei mutatkoztak, ami újabb eladott labdákban mutatkozott meg és az Újpest feljött 2 pontra (73:71). Ádi harcosan ment a gyűrűig és egy ziccer után a következő támadásban kiharcolt fault után a büntetővonalhoz állhatott. 3 perc volt hátra és 5 pontos előnyünk volt (76:71). Alig másfél perccel a vége előtt Bendivel szemben szabálytalankodtak, ráadásul tripladobás közben. Az egész mérkőzésen nagyon hullámzóan büntetőztünk (58%) és sajnos a végjátékban mindhárom büntető lejött a gyűrűről. A másik oldalon egy ziccer, majd a következő támadásban ismét egy támadólepattanó után üresen maradt ember küldött helyére egy triplát, amivel kiegyenlítettek. Az utolsó percben 2x is a büntetővonalhoz állhattak, de mindkét alkalommal csak 1-1 büntetőt értékesítettek (76:78), így 8 mp-cel a vége előtt 2 pontos hátrányban mi jöhettünk oldalról. Az első szándékban Geri kapott 2 elzárást, de nagyon figyeltek és kiváltottak rá, viszont Bendi a palánk alatt megkapta a labdát és egy zseniális dobással kiegyenlített (78:78). Időkérés a másik oldalon, 2,8 mp volt még hátra. Megbeszéltük, hogy szorosan és agresszíven védekezünk, de nem ugrunk fel a dob játékossal, ha eljutnak dobásig, hiszen megvan az 5 csapathibánk. Már-már úgy tűnt, hogy nem tudják játékba hozni a labdát, de az alapvonalon átfutó játékosuk egy résnyi helyet talált és a kapott labdával fordulásból felugrott és elengedte a gyűrű felé… Sajnos az a fránya labda a palánkról a gyűrűbe hullott.

A mai küzdők Geri (24/6), Pubi (13), KÁdi (11), Cziki (10), Lac (8/6), Bendi (4), Jasper (4), TZs (4) és Mazsi voltak.